Джетс обречени от брутално първо полувреме в защита и повече дузпи при загубата с 37-20 от Флако и Браунс
AP News | 2023-12-29 | 08:40:49

КЛИВЛАНД (АП) — Докато защитата на Ню Йорк се стегна срещу Джо Флако, щетите бяха нанесени.

Джетс не можаха да преодолеят бруталното първо полувреме, когато Флако извади второстепенно, което познава добре, и Ню Йорк беше победен с 37-20 в четвъртък вечерта от Кливланд Браунс, които спечелиха място в плейофите.

„Първото полувреме беше ужасно“, каза корнербекът D.J. Тръстика. „Това може би е най-лошото, в което сме били през целия сезон. Може би светлините бяха твърде ярки. Просто не си свършихме работата.“

Флако, който прекара предходните три сезона с Джетс, подаде за 309 ярда — 296 през първото полувреме — докато Браунс (11-5) изградиха преднина от 20 точки и след това издържаха през небрежните последни 30 минути за да изпрати Джетс (6-10) до седмата им загуба в девет мача.

Кливланд натрупа 166 ярда през първата четвърт, 367 в първата половина и завърши с 428 — най-много срещу Джетс този сезон.

„Демонстрирахме стила си през второто полувреме, но беше твърде късно“, каза корнербек Сос Гарднър. „Мислех, че имаме някои възможности да играем, но не успяхме. Това е жалко. Във футбола нещата се случват.“

Кафявите дадоха тона при първото си каране, преминавайки 75 ярда в седем игри, за да поведат и допълнително да наелектризират публиката, която дойде готова да купонясва. Тайт ендът на Кливланд Дейвид Ньоку беше широко отворен за две дълги печалби при началното притежание.

„Тази първа четвърт просто не беше добра“, каза треньорът на Джетс Робърт Салех. „Оценявам начина, по който момчетата излязоха през второто полувреме, но не беше достатъчно добър през целия път. (Njoku) е добър играч, но имам чувството, че имахме повече контрол над него.“

Заедно с разкъсаната защита — серията на Джетс да не позволяват пасове от 300 ярда спряха на 33 мача — дузпите отново бяха основен проблем за Ню Йорк.

Джетс получиха 12 дузпи за 74 ярда, само дни след като направиха 14 за 150 при победата над Вашингтон.

При едно каране през първата четвърт Ню Йорк беше освиркван за твърде много хора в скупчването и незаконна формация, която унищожи печалба.

„Такива неща спряха нашите карания през целия сезон и не сме го поправили,“ каза уаййд ресивър Гарет Уилсън, който имаше пет уловки за 50 ярда, но надхвърли 1000 за за втори път в толкова сезони.

Добавянето към жилото на загубата за Джетс беше, че тя дойде срещу Флако, който не беше преподписан след миналия сезон или когато Ню Йорк се оказа в отчаяно ситуация, когато Арън Роджърс беше загубен с разкъсано ляво ахилесово сухожилие четири моменти в дебюта си с отбора.

Вместо това Джетс представиха Тим Бойл, Зак Уилсън и Тревър Сиемиан в състава с минимален успех.

Сиемиан направи своя втори пореден старт и игра доста добре, като завърши 32 от 45 подавания за 261 ярда с тъчдаун и едно прихващане.

При загуба на Джетс с 13-7, Сиемиан преобърна Гарет Уилсън и беше пресрещнат от новака на защитата на Браунс Рони Хикман, който върна 30 ярда за резултат.

Siemian пое вината за грешките си и призна, че е разочарован от непредизвиканите грешки.

„Това е моята работа“, каза той. „Аз водя шоуто там. Аз съм защитник, така че трябва да знам колко момчета са на терена и да се уверя, че сме законни. Трябва да водя шоуто и очевидно не съм свършил достатъчно добра работа.“

Беше труден сезон за Салех, който трябваше да се справи с драмата с Роджърс, спекулациите за бъдещето му и постоянния натиск, който идва заедно с треньорството в Ню Йорк.

В края на новините му конференция, Салех беше попитан защо не изглежда повече ядосан или разстроен.

Той си пое дълбоко въздух, преди да отговори.

„Искаш ли да хвърля подиума на пода ?" попита той.